Namo projektavimas

Mano projekto  sukurimas, derinimas ir  leidimo statybai gavimas gana ilgas ir imlus procesas. Jei  projektas individualus patiems užsakovams tai  gana sudėtingas procesas, nes tenka atsakyti architektui į daugelį klausymų dėl pastato dydžio, aukštingumo, iš kokių medžiagų bus statomas, kokių patalpų ir kokio dydžio pageidaujama, kokie planuojami baldai patalpose, kaip turi atrodyti gerbuvis ir koks architektūros stilius tinkamiausias. Toks darbas dažnai užtrunka ne vieną mėnesį. Svarbu prieš einant pas architektą atlikti namų darbus. Apsvarstyti ir surašyti savo mintis ir pageidavimus apmastant kiekvieną patalpą, pastato formą, stilių, kuo bus šildomas, gerbuvį sklype ir t.t. Architektui svarbu sužinoti koks stilius patinka užsakovui, kaip įprate gyventi, kiek ir kokios lytie šeimos nariai. Gerai kai yra pateikiami pavyzdžiai detalių, formų, architektūros. Tai gali būti atskiri nesusyje vaizdai iš interneto, žurnalų ar nuotraukos darytos pravažiuojant. Namas turi derėti su aplinka ir būti pritaikytas konkrečiam sklypui įvertin orentaciją pagal pasualio šalis sklypo reljefiškumą. Būtina atsižvelgti į gretimybes ir galimą užstatymą perspektyvoje.

 

Reikia suprasti, kad gyvenimas savo name bus kitoks nei miesto daugiabutyje. Name labai svarbus ryšys su gamta. Labai daug laiko praleidžiama kieme, todėl ir aplinka turi atitikti gyvenseną. Svarbu turėti dengta terasą, nes joje praleisite didžiąją laiko dalį. Skirkite daug dėmesio busimoms ekslpuatacinėms išlaidoms. Neteisingas medžiagų parinkimas, architektūra, aplinkos sutvarkymas ir kiti faktoriai gali apkartinti jūsų gyvenimą savo išsvajotame name.

 

Svarbu pasirinkti architektą su gera patirtimi, kuris ir kūrybingas ir turi statybinę patirtį. Architektūriniai sprendimai bus logiški, pasverti ir pagrįsti. Mokėdami geram architektui už gerą, teisingą projektą sutaupysyte laiko ir lėšų statybų metu.

 

Medžiaga pateikiama architektui:

 

1. Sklypo nuosavybės dokumentus.
2. Kitų sklypo bendrasavininkių (jeigu tokių yra) sutikimą dėl namo statybos sklype.
3. Toponuotrauką
4. Žemėtvarkos suderintą sklypo ribų planą.

 

Projektavimas:

 

1. Architektas padeda užpildyti užsakovui prašymą, kad gauti namo projektavimo sąlygų sąvadą iš savivaldybės, kuris nustato reikalavimus inžinieriniams tinklams ir namo architektūrai projektuoti. Sąvado gavimas užtrunka apie 1 mėn.

 

2. Kol bus paruoštas sąvadas, su architektu galima pradėti projektuoti namo architektūrinę dalį. Taip pagreitinamas projektavimo darbų procesas, vėliau bus galima pakoreguoti pagal gautąjį sąvadą. Daugelyje atvejų sąvado salygos kartojasi, o reikalavimai pastato projektui yra žinomi.

 

3. Gavus sąvadą, kartu su užsakovu baigiamas kurti namo projektas. Jis ,,pririšamas’’ prie sklypo.

 

4. Užsakomas grunto geologinis tyrimas namo pamatams ir valymo įrengimams projektuoti. Tuo pačiu metu į darbą įsijungia konstruktorius. Jis paruošia konstruktyvinius namo brėžinius, kurie bus labai reikalingi statybininkams. Statybos leidimui gauti konstruktyvinių brėžinių nereikalauja, nebent pareikalautu jei pastatas sudėtingas.

 

5. Paruošiami  vandentiekio, lauko elektros tinklų, dujų, kanalizacijos projektai namui.

 

6. Užsakovas sudaro sutartį su statybos techniniu prižiūrėtoju.

 

7. Projektas, susidedantis iš namo architektūrinės ir konstrukcinės dalių, projektavimo sąlygų sąvado, tinklų bei paruošto aiškinamojo rašto, derinamas komisijoje.

 

8. Leidimas namo statybai.