Pamatų apšiltinimas

Drėgmė, vanduo ir šaltis patenka į neapšiltintus pamatus, o per pamatus į rūsį ir į namą. Jei rūsys nuolat būna drėgnas jame įsikuria pelėsis. Jei rūsio nėra, šaltos ir drėgnos bus Jūsų grindys. Nuolatinė drėgmė pamažu ardo neapsaugoto pamato mūrą ir ilgainiui namas gali net nugriūti.

 

Teisingai apšiltinę pamatus poveikį pajusite iš kart: pirmo aukšto grindys bus šiltos ir sausos, rūsys irgi bus sausas, jame nesikaups drėgmė, o kartu ir pelėsis.

 

Namas su rūsiu

 

Pasiruoškite pamatų apšiltinimui: iškaskite apie 1 metrą žemių nuo namo pamatų. Tada sienas ištepkite hidroizoliacine medžiaga ir apdėkite 5 – 10 centimetrų storio putų polistirolo plokštėmis (markė M12 arba M15).

 

Hidroizoliacinių medžiagų pasirinkimas yra labai didelis: galite naudoti dervą, bituką ar specialias užsienietiškas mastikas. Medžiagą rinkitės pagal grunto drėgnumą ir žinoma, pagal savo kišenę.

 

Jei jūsų rūsys drėgnas geriau naudoti brangesnę hidroizoliacinę medžiagą, o jei sausas galima apsieiti su pigesne.

 

Jeigu jūsų rūsyje nuolat kaupiasi drėgmė apšiltinę pamatą (ant polistirolio plokštės) pritvirtinkite specialų plastikinį apvalkalą (Pvz. „Korys“) ir geotekstilę.

 

Namas be rūsio

 

Jei Jūsų namas yra be rūsio, o grindys sausos galima šiltinti pamatus iš vidaus. Namo viduje reikia iškasti 1 metrą žemių nuo namo vidinių sienų ir pamato, juos apšiltinkite 5 cm storio putų polistirolo plokštėmis (rūšis M17). Polistirolo plokštės namo kampuose turi susieiti!

 

Grindis ir pamatus galima apšiltinti ir kitais būdais, tačiau būtina tai padaryti dėl Jūsų ir Jūsų namo sveikatos.


© 2018 Zemindar